Oprawa zdjęć

Technologia

Korzystamy z najlepszych print-roomów, które mają wieloletnie (od 1995 roku) doświadczenie w produkcji wystaw fotograficznych dla znanych instytucji i fotografów. Posiadamy w ofercie nowoczesne rodzaje opraw fotografii, które z powodzeniem znajdują zastosowanie w dekoracji wnętrz. Podczas projektowania naszych opraw szczególną uwagę zwracaliśmy na takie aspekty jak:

  • trwałość – zastosowane przez nas materiały zostały tak dobrane, aby praca nie uległa przypadkowemu uszkodzeniu (np. zarysowaniu lub zachlapaniu), jak również by przetrwały kilkudziesięcioletnią ekspozycję wewnątrz pomieszczeń bez widocznego efektu blaknięcia.
  • funkcjonalność – oprawy zostały tak zaprojektowane aby pasowały praktycznie do każdego wnętrza niezależnie od stylu w jakim zostało urządzone.
  • estetyczna ekspozycja fotografii – fotografia wymaga odpowiedniego dobrania oprawy tak, aby rama nie przytłaczała samego zdjęcia, dlatego opracowane przez nas formy oprawy do minimum redukują to w jaki sposób rama ingeruje w przestrzeń całego zdjęcia.

Dzięki naszym oprawom fotografia jest w pełni wyeksponowana, a brak lub minimalna grubość ramy pozwala na tworzenie efektownych kompozycji składających się z kilku zdjęć powieszonych obok siebie.

Wydruk

Wszystkie prace drukowane są w technologii atramentowego druku wielkoformatowego o fotograficznej jakości. Stosowane atramenty są odporne na działanie promieniowania UV, dzięki czemu przy ekspozycji wewnątrz pomieszczeń nie blakną przez dziesiątki lat.

W przypadku oprawy prac typu „PŁÓTNO” wydruk wykonywany jest bezpośrednio na materiale imitującym płótno malarskie. Wydruk na materiale imitującym płótno malarskie jest wykonany specjalnym lateksowym atramentem, który odporny jest na ścieranie i zadrapanie jak również wodę i wilgoć. Płótna naciągane są na blejtram MDF zabezpieczony folią, co gwarantuje odporność na działanie wilgoci, dzięki czemu prace nie ulegną deformacji pod wpływem zmiany wilgotności powietrza.

Zdjęcia drukowane i podklejane na podłoże „PIANKA” zabezpieczane są specjalnym pół-matowym laminatem odpornym na zarysowania, który jednocześnie zabezpiecza wydruk przed działaniem wody. Wszystkie prace dostarczane są ze specjalną folią zabezpieczającą, która uniemożliwia zadrapanie powierzchni podczas transportu do klienta.

Oprawa

Wszystkie nasze prace oprawy można przecierać przy użyciu ściereczki (lub papierowego ręcznika) zwilżonej delikatnym detergentem, np. płynem do mycia szyb. Podczas takiego procesu nadruk nie ulegnie zniszczeniu.
W przypadku opraw typu „PIANKA” i „PŁÓTNO”, wydruki naklejane są na odpowiednio dobrane sztywne podłoże, tak aby zapewnić prawidłową ekspozycję wewnątrz pomieszczeń.